Willkommen H

Üdvözöljük honlapunkon!

 

Az Ernst-Moritz-Arndt Gimnázium (EMAG) szép környezetben, a Domeyer park közepén helyezkedik el, közvetlenül a Harz-hegységi kis Sieber folyó partján.

 

Iskolánk létszáma 644 tanuló, 68 tanár és 5 munkatárs. Modern, nyitott, jövőorientált iskolának tartjuk magunkat. Az EMAG nemcsak iskolánk nevének rövidítése, hanem egy betűszó is, amely a német jelentés szerint megegyezik fő mottónkkal: „Sikeresen együttműködni és alkotni.”

 

Az ún. „EMAG-hálózat” áttekintést nyújt az iskola programjáról, a grafikus kép oktatási koncepciónkat és tevékenységi köreinket mutatja be.

 

Munkánk egyik fő eleme az oktatás minőségének rendszeres fejlesztése. A kiegészítő tantárgyak köre fakultatívan választható tanulmányokkal bővült, mint pl. a fúvós és vonós hangszerek, kétnyelvű történelemoktatás és az olasz, mint harmadik idegen nyelv. Ezt egészen az érettségi vizsgáig lehet tovább tanulni. A speciális szakkörök széles kínálata egyrészt a nyitott, egésznapos iskolai program keretében jól illeszkedik a tanulók egyéni érdeklődési területeihez, másrészt megfelel a tudásfejlesztés és tanulássegítés kritériumainak is. 2014 február 1-jétől az „OHA 1 Tehetséggondozó” szakcsoport együttműködő társai vagyunk.

 

A gimnáziumi tanulmányok felsőbb éveiben a diákok a nyelveken kívül matematikai és társadalomtudományi specializációt is választhatnak.

 

Az iskolák közötti csereprogramok keretében tanulóinknak mind külföldön, mind idehaza lehetőséget biztosítunk európai partnereink, a franciaországi Châteaubriant, az olaszországi Catanzaro, a lengyelországi Varsó és Góra, valamint a magyarországi Budapest városok fiataljaival való nemzetközi és interkulturális párbeszédre.

 

A „Humanitárius iskola”, az „Európai környezetvédő iskola”, a „Lions Quest-iskola” diplomáink bizonyítják sikeres tevékenységünket társadalmi, környezetvédelmi és megelőzés-tudományi területen. A „Mozgó iskola” koncepció megvalósítása további lehetőséget jelent iskolánk fejlesztési folyamatában.

 

Iskolai munkánkhoz az aktív iskolai diákbizottságtól, a szülői munkaközösségtől és támogatói csoporttól, valamint együttműködő partnereinktől kapunk támogatást.

 

Brigitte Götz

igazgató